środa, 23 marca 2016

Nowości Książkowe: Kwiecień

Cześć i czołem ludziki! Dzisiaj zestawienie nowości na następny miesiąc! Zapraszam :)


1. Wyklęta Joss Stirling

Data Premiery: 8 Kwiecień
  Za porośniętymi bluszczem murami elitarnej angielskiej szkoły gnieżdżą się niebezpieczny spisek i korupcja.
  Przybyła z Ameryki uczennica, Raven Stone, zauważa, że w szkole dzieje się coś niepokojącego. Najpierw niektórzy uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Później nauczyciele zaczynają kłamać. A teraz ona sama dostaje anonimy z pogróżkami…
  W niepokojące wydarzenia zostaje też uwikłany Kieran Storm – zagadkowy chłopak o zabójczym intelekcie i równie zabójczym wyglądzie. Pakuje się w poważne kłopoty, wciągając w nie także Raven.
  Dziewczyna czuje, że zaczyna tracić głowę dla Kierana, ale czy można ufać chłopakowi, o którym nie wie się praktycznie nic?
2. Zawsze Stanę Przy Tobie Gayle Forman


Data Premiery: 13 Kwiecień
  Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki.
  Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog.
  Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.
3. Ugly Love Collen Hoover


Data Premiery: 13 kwiecień
  Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu.
 Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. 
  Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości.

  Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia4. Dwór Cierni i Róż Sarah J. Maas


Data Premiery: 13 Kwiecień
  Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem.
  Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.
  Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami.
Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje.
  Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?

5. Pasjans Alice Oseman


Data Premiery: 13 Kwiecień
  Tori Spring jest introwertyczką, pesymistką i blogerką. Studiuje literaturę angielską, choć… nie znosi książek.
  Jest sarkastyczną 20-latką, która spędza większość czasu w Internecie i unika bezpośrednich kontaktów z ludźmi.
  Kiedy jej szkoła stanie się celem ataków grupy żartownisiów, Tori będzie musiała opuścić swój bezpieczny wewnętrzny świat i zmierzyć się z prawdziwym życiem.
6. Pustka J.D Horn


Cykl: Wiedźmy z Savannah #03
Data Premiery: 7 Kwiecień
  Mercy i jej mąż cieszą się na myśl o nieodległych narodzinach, wyczekując momentu, kiedy częścią ich życia stanie się malutka Colin.
  Jednak po niepokojącej wizycie dawnego wroga Mercy uświadamia sobie, że czarna magia znów jest w grze i ktoś – lub coś – zamierza pozbyć się jej samej oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. 
  Żeby odkryć prawdę, będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę.7. Remedium Suzanne Young


Cykl: Program #00
Data Premiery: 13 Kwiecień
  Siedemnastoletnia Quinlan McKee ma niezwykły dar i od lat z powodzeniem go wykorzystuje – niesie pocieszenie rodzinom zmarłych nastolatków. Pomaga krewnym przetrwać żałobę, wchodząc na pewien czas w rolę tych, którzy niedawno odeszli. Nosi ubrania i fryzury zmarłych, a obejrzawszy filmy i zdjęcia z ich udziałem, przejmuje ich zachowania. Czasem nawet zdarza jej się mylić swoją własną przeszłość z losami tych, których role odgrywa.
  Jest tylko jeden warunek: nie wolno jej się angażować emocjonalnie.
  Choć doskonale wie, że jest to surowo zabronione, to od kiedy stała się Cataliną Barnes, między nią a chłopakiem zmarłej dziewczyny zaczyna rodzić się więź. 
  A to dopiero początek trudności. Bo gdy Quinlan poznaje prawdę o śmierci Cataliny, komplikacji przybywa. Ponieważ ta śmierć mogła nastąpić w wyniku epidemii…


8. Drużyna Róży Marie Lu


Cykl: Malfetto #02
Data Premiery: 20 Kwiecień
  Serce Adeliny Amouteru zostało złamane zarówno przez jej rodzinę, jak i przyjaciół. W ten sposób wkroczyła na drogę gorzkiej zemsty. Jako groźna Biała Wilczyca postanawia zbudować własną armię odmieńców.
  Opuszcza wraz z siostrą Kenettrę, by znaleźć podobnych do siebie - Malfetto. Jednak Adelina nie staje się bohaterką. Jej moc, karmiona strachem i nienawiścią, zaczyna wymykać się spod jej kontroli. Dziewczyna nie ufa również swoim nowym przyjaciołom. Teren Santoro, przywódca Inkwizycji, żąda jej głowy. Jej dawni przyjaciele, Raffaelle i Bractwo Sztyletu, chcą powstrzymać jej pragnienie zemsty.
  Adelina z całych sił szuka w sobie dobra i stara się do niego przylgnąć. Ale czy może być dobrym ktoś, kogo całe życie zależy od sił ciemności?


9. Wybierz Mnie Abbi Glines


Cykl: Sea Breeze #02
Data Premiery: 20 Kwiecień
  Kryzys w małżeństwie rodziców Marcusa zmusza go do powrotu ze studiów.
  Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage’a, w którym często nocuje Low, jego najlepsza przyjaciółka. Marcus traci głowę dla ślicznej dziewczyny i to z wzajemnością. Nie spieszy się jednak, mając na uwadze uczucia Cage’a.
  Jedna nieoczekiwana informacja załamuje jego świat…  A Wy na co najbardziej czekacie? Ja chyba na Wyklętą, Dwór Cierni i Róż, Pasjans oraz Wybierz Mnie. Dajcie znać co myślicie o tych premierach, a może są jeszcze jakieś, o których nie wspomniałam?

Do zobaczyska!
*Just Mary*4 komentarze :

 1. Myślę, że najbardziej czekam na książki pod numerem 3. oraz 4. Pierwsza również zapowiada się cudownie i dodaję ją do listy :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah, fajnie, że Cię zainteresowałam :D
   Dzięki, że wpadłaś :333

   Usuń
 2. Książka numer cztery jest skazana na mnie odkąd tylko została wydana zagranicą! Nie ma wyjścia, będę musiała ją kupić :D O większości książek nie słyszałam, dzięki Mary :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah, tak myślałam, że na pewno przeczytasz 4 :')

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka