wtorek, 27 października 2015

Top5 #02 czyli ulubione postacie żeńskie

Siemka ludziki! Dzisiaj Top5 ulubionych postaci żeńskich :) Chwilowo pracuję nad recenzją Plagi Samobójców, ale wydaje mi się, że trochę zejdzie zanim ją napiszę więc, sobie pomyślałam, już dawno nie było jakiegoś Top, no to czemu nie?


1. Annabeth Chase Dlaczego Annabeth? Hmm może dlatego bo uwielbiam Percy'ego i uważam, że Percabeth to najlepszy parring o jakim czytałam B) Możecie się domyślać, że w drugim Top5 również się pojawi ktoś z tej serii :D
Dla niedoinformowanych "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" to pełna przygód i wartkiej akcji seria o (jak sama nazwa wskazuje) Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich. Czym zdobyła taką sławę? Pomysł umieszczenia starożytnych Bogów i herosów w XXI wieku? Może i banalne, ale niewielu autorów wpadło na tą samą idee co Rick Riordan. I właśnie niemu udało się to najlepiej.


2.Ania Shirley, znana jako "Ania z Zielonego Wzgórza"


Bohaterka, którą wybrałam na pozycję drugą, jest postacią, którą zna (a jeśli nie to powinien), nawet jeśli nie czytał "Ani z Zielonego Wzgórza", gdyż jest to szkolna lektura. 

Ania z Zielonego Wzgórza to powieść przede wszystkim skierowana do dziewcząt, która wzrusza, bawi i wzbudza wiele pozytywnych emocji. O jej licznych zaletach świadczy to, że czytelniczki chętnie sięgają po nią wiele razy, na nowo odkrywając świat rudowłosej dziewczynki, której największym pragnieniem był prawdziwy dom. Dziewczynki, której radość udziela się każdemu, kto tylko zechce być jej bratnią duszą!
-lubimyczytac.pl
Mam do tej książki szczególny sentyment, gdyż to od niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem :)
3.Ginny Wesley


Gdyby ktoś mi teraz powiedział, że nie czytał Harry'ego Pottera, to pogrzebię żywcem. Powiem tak, prawdziwy mól książkowy powinien przeczytać chociaż jedną część. Ale dla tej mniejszości, która nie czytała, pod spodem zamieszczam opis.
Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...
-lubimyczytac.pl


4.America Singer

Książka, tudzież seria, o której ostatnio było całkiem głośno. Myślę, że mimo wszystko dodam opis, bo wiem, że ludzie czytają takie Topy, żeby poszukać czegoś dla siebie, toteż...
Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.
Dla Ameriki Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić…
-lubimyczytac.pl

5.Kat (nazwiska nie pamiętam)


Myślę, że nie jest to zbyt znana książka, tak więc pod spodem macie opis.
"Żałuję, że nie mogę się cofnąć w czasie i postąpić inaczej w wielu sprawach.
Powiedziałabym swojej siostrze: nie.
Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem.
Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa.
Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni.
Powiedziałabym, że ich kocham.
Żałuję... tak, żałuję"
Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją… By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.


Okay, to chyba na tyle, mogę jeszcze dodać, że prawdopodobnie niedługo uda mi się skończyć napisać recenzję Plagi Samobójców. I powinniście się spodziewać, że następnym Top5 ode mnie będzie "Ulubione Postacie Męskie" :) A potem może parringi... Ale to w przyszłości ;)

Do zobaczyska!
*Just mary*Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka