czwartek, 4 sierpnia 2016

Kto Wygląda Lepiej? #02

  Cześć i czołem ludziki! Długo mnie nie było ze względu na wyjazdy, tak się akurat złożyło, że miałam trzy pod rząd i szczerze powiedziawszy w tym momencie, również nie jestem w domu.
  Dzisiaj przychodzę już z drugim postem, w którym porównam okładki zagraniczne oraz okładki polskie. Ciekawe co z tego wyniknie... Zapraszam ;)

1. Saga Księżycowa

  Wbrew większości, osobiście bardziej podoba mi się okładka polska. Pomysł z lalką wydał mi się genialny, a ta suknia i bucik rewelacyjne. Natomiast w wersji zagranicznej nie podoba mi się ta czerwień. Czy tylko mi Kopciuszek nie kojarzy się z czerwonymi szpilkami? To prawda, że Linh Cinder jest inna od typowego Kopciuszka, ale to nie zmienia faktu, że nim jest.
2. W Ramionach Gwiazd


Według mnie, wygrywa zdecydowanie zagraniczna okładka. W polskiej czcionka psuje całą atmosferę i jeszcze rozłożona w niezbyt dobrych miejscach... No cóż, być może i niektóre z polskich okładek są ładniejsze od zagranicznych, ale w tym wypadku, wydawnictwo Otwarte poniosło klapę.

3. Oddam Ci Słońce


Książki nie czytałam i raczej tego nie zrobię, gdyż ani okładka ani opis mnie nie zachęcają. A wracając do okładek, to nie wiem jak Wy, ale nie potrafię zdecydować. Obydwie mi się nie podobają :c
A Wy co sądzicie o tych okładkach? Które Wam się bardziej, a które mniej podobają? :3
  Zapraszam do komentowania!

Do zobaczyska!
*Just Mary*


12 komentarzy :

 1. Bardzo lubię takie posty^^ Przy pierwszej pozycji całkowicie się zgadzam, czerwień to raczej przeciwieństwo Kopciuszka. Poza tym ta suknia i srebrny bucik o wiele lepiej się prezentują. Druga książka nie zachwyca mnie w żadnym wydaniu, aczkolwiek wybrałabym zagraniczne. Przynajmniej ci bohaterowie tak bardzo się nie rzucają w oczy. Oddam ci słońce tak jak ty nie czytałam, ale fanką jestem jednak polskiej okładki.
  Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 2. Przynajmniej przy jednej pozycji się zgadzamy :3 Cieszę się, że podobają Ci się takie posty, w przyszłości pojawi się ich więcej! ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę taki post :o Fajny!
  Zgadzam się do wszystkiego oprócz oddam ci słońce. Książka wydaje mi się ciekawa, ale okładka angielska, nie skłoniłaby mnie do lektury...
  Pozdrawiam!
  fanofbooks7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję, że w przyszłości również będziemy zgadzały się co do większości :3

   Usuń
 4. Bardzo fajny post, wszystkie okładki są dla mnie piękne! :)
  Na pewno będę zaglądać do ciebie częściej ;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;) http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :33 Oczywiście, że looknę do Ciebie :>

   Usuń
 5. 1) NIE WIEM, ale zagraniczne mają ten taki magiczny klimat <3
  2) TA CZCIONKA JEST UGH, fujka. Jednak gdyby Moondrive zrobiło tak kropka w kropkę tak jak zza granicą, to w tym wypadku też była by to klęska, bo jest tam to niefortunne 'W', a potem długie słowo.. mogliby dać ładniejszą czcionkę, bo zgadzam się - psuje ten klimat.
  3) Nie chcę czytać po PL, ale po ang tak i.. czy ty widziałaś brytyjskie wydanie tej książki? ŚLICZNA, dla mnie lol, ale no :D!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Zgadzam się, że mają, ale mimo wszystko pozostaję przy tym, że polska ładniejsza B]
  2) Prawda!
  3) Ee, chyba nie widziałam... XDD Ale zaraz jakoś obczaję :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że Wydawnictwo Otwarte postanowiło pójść w stronę oryginalnej okładki w przypadku W ramionach gwiazd, ale mimo to, również uważam, że oryginalna okładka wygląda o wiele lepiej :)
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w przyszłości lepiej im pójdzie :3

   Usuń
 8. Dla mnie, okładka "I'll give you the Sun" przypomina bardziej oprawę graficzną dla poradnika motywacyjnego. :D

  Pozdrawiam i obserwuję!
  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka