niedziela, 28 sierpnia 2016

Nowości Książkowe: Wrzesień

  Cześć i czołem ludziki! Już dawno nie było u nas zapowiedzi, tak więc pora to zmienić! Zapraszam :3

Gloria Monika Błędek


Data Premiery: 7 Wrzesień
  Rok 2025. Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy. Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi - Ukraina. Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki.
  Dziesięć lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając Glorię w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie. 
 W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację. Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale jest się to trudniejsze, niż przypuszczał.
  Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?
   Czy Gloria dowie się, kim są Sprawiedliwi? A może zostanie jednym z nich?

Wszystko Co Wyjątkowe Mattew Quick


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Oto Nanette. Wzorowa uczennica, gwiazda szkolnej ligi piłkarskiej i posłuszna córka. Zawsze robi to, czego się od niej oczekuje. 
  Ale wszystko zmienia się w dniu, w którym dostaje podniszczony egzemplarz Kosiarza balonówki – tajemniczej, niewydawanej od lat kultowej powieści. Nanette czyta ją dziesiątki razy. Chce być taka jak główny bohater. Chce być buntowniczką.
  Choć udaje wygadaną rebeliantkę, w środku to jednak ta sama Nanette, samotna introwertyczka, która usiłuje znaleźć swoje miejsce w nieprzyjaznym świecie. Zmuszona dokonać kilku trudnych wyborów nauczy się, że za bunt trzeba czasem zapłacić wysoką cenę.

Wyznawcy Niemożliwego Życia Kate Scelsa


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Mira jest tą „gorszą”, depresyjną córką pary prawników. Uzdolniony plastycznie nerd Jeremy padł ofiarą szkolnego prześladowania, a Sebastian wychowuje się w kolejnych rodzinach zastępczych. Cała trójka ma ze sobą wiele wspólnego – wszyscy są dramatycznie pogubieni. 
  Razem tworzą własną rzeczywistość, pełną magicznych rytuałów i improwizowanych podróży, które mają naprawić ich świat. Chcą uchronić się przed tymi, którzy nie rozumieją ich dążeń do niemożliwie niezwyczajnego życia. 
  A jeśli będą musieli bronić się przed sobą nawzajem? Czy będą umieli rozróżnić między przyjaźnią, miłością a pożądaniem? 

Coś Świętego Sarah Dessen


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Sydney przez całe życie czuła się niewidzialna. Zawsze przyćmiewał ją starszy brat – obiekt dumy i uwielbienia rodziców. Pozostawiona sama sobie, szuka akceptacji u znajomych. 
  Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z rodziną Chathamów: z Laylą, która zawsze wybiera niewłaściwych chłopaków, utalentowaną Rosie, która z własnej winy przegrała wielką szansę, a także ich matką, która mimo ciężkiej choroby jest oparciem dla wszystkich.
  Ale to Mac, starszy brat Layli – spokojny, zrównoważony i opiekuńczy – sprawia, że Sydney rodzi się na nowo.
  Wreszcie czuje, że ktoś naprawdę ją dostrzega.

Dziewczyna z Summit Lake Charlie Donlea 


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Niektóre miejsca wydają się zbyt piękne, by mogło tam dojść do tragedii. Takie są właśnie okolice jeziora Summit położone w Paśmie Błękitnym Appalachów, gdzie wokół nieskazitelnych wód rozsypane są przytulne domki na szczudłach. Ale właśnie w tej okolicy dwa tygodnie temu brutalnie zamordowano Bekkę Eckersley, córkę wpływowego prawnika, osobę niezwykle pracowitą i ambitną. Mieszkańcy pobliskiego miasta, pogrążeni w żalu i niedowierzaniu, zbierają się i snują własne teorie. Policja trwa w osłupieniu. 
  Początkowo dziennikarka Kelsey Castle zbywa tę historię. Z czasem jednak na jaw wychodzą detale odnośnie wyjątkowego bestialstwa, z jakim je popełniono, i starania, których niektórzy dokładają, by sprawa ucichła. Wszystko wskazuje na coś więcej niż tylko przypadkowe zabójstwo. Castle docieka i drąży na przekór niebezpieczeństwu i ostrzeżeniom, z czasem czując coraz większą więź z martwą dziewczyną.
  Im więcej dowiaduje się na temat przyjaźni, miłości i sekretów Rebekki, tym bardziej jest przekonana, że prawda na temat tragedii okolic jeziora Summit może pomóc jej w walce z własnymi demonami.

Bez Winy Mia Sheridan


Data Premiery: 28 Wrzesień
  Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los.
  Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…
  Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie.
  Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?

Love, Tanya Tanya Burr


Data Premiery: 28 Wrzesień
  Wyjątkowa książka znanej i lubianej Youtuberki Tanyi Burr, która jest efektem jej drogi do stania się pewną siebie oraz szczęśliwą we własnej skórze. Uzupełniony o wątki autobiograficzne poradnik porusza tematy wypieków, mody, urody, włosów, ale także poważniejsze kwestie, jak doświadczenia z atakami paniki.
Uratuj Mnie Anna Bellon


Data Premiery: 28 Wrzesień 
  Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.
Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.
  A później nauczyłam się wszystkiego od nowa. Pojawił się ktoś, kto przebił się przez wzniesiony przeze mnie mur. Wziął go szturmem i nie pozwolił mi się z powrotem za nim schować. Wszedł w moje życie, śpiewając lekko zachrypniętym głosem o dziewczynie ulotnej jak papierosowy dym”.
  W nowej szkole Kyler poznaje Maię. I postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Ale czy dziewczyna, która odtrąca od siebie wszystkich, jest na to gotowa? Czy Kyler ma w sobie tyle siły, by nie odpuścić?
I czy to na pewno przyjaźń?

Nagroda Pocieszenia Adam Lang


Data Premiery: 29 Wrzesień
  To, na kogo trafisz w pierwszych dniach w nowej szkole, decyduje o twoim statusie i popularności. Kuba, dotychczas raczej kujon, miał szczęście, bo wpadł w oko Trotylowi i został „Kubłem”. A Trotyl – wiadomo – kapitan drużyny koszykówki, kochany przez dziewczyny, po prostu samiec alfa. To było jak zauroczenie, pierwsza prawdziwa męska przyjaźń. Jeśli przyjaźń to żelazne zasady, na przykład: „Nie ruszamy dziewczyn kumpli”.
   I tu jest pies pogrzebany... Bo jak tu nie ruszać, skoro każdy centymetr ciała wrzeszczy, że to dziewczyna twego życia!   
  Potem zostaje tylko nędzna nagroda pocieszenia...Pomyślne Wiatry Jennifer Donnelly


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Kontynuacja Sagi Ognia i Wody. Tom 4Ostatnia Gwiazda Rick Yancey


Data Premiery: 14 Wrzesień
  Kontynuacja Piątej Fali. Tom 3 i zaraz ostatni.Biblioteka Dusz Ransom Riggs


Data Premiery: 28 Wrzesień
  Ostatni tom z trylogii o Pani Peregrine.
Silver. Druga Księga Snów Kerstin Gier


Data Premiery: 28 Wrzesień
  Drugi tom Silver.
Gregor i Kod Pazura Suzanne Collins


Data Premiery: 28 Wrzesień
 Tom 5 z serii Kroniki Podziemia.
Prawdziwa Krew Sally Green


Data Premiery: Wrzesień (data przybliżona)
  Finał trylogii Złota Krew.
Grzesznik Maggie Stiefvater


Data Premiery: Wrzesień (data przybliżona)
  Dodatek do trylogii Wilkołaki z Mercy Falls.

  Co sądzicie o wrześniu i premierach, które na nas czekają? A może Wy czekacie na któreś z książek? Może o jakiś zapomniałam wspomnieć? Ja chyba najbardziej wyczekuję Wszystko To Co Wyjątkowe oraz Wyznawców Niemożliwego Życia, no i może Biblioteki Dusz, ale wpierw trzeba przeczytać drugą część :3 Komentarze mile widziane! 

Do zobaczyska!
*Just Mary*

2 komentarze :

  1. ''Love, Tanya'' mnie zainteresowało mimo, iż widzę tę książkę po raz pierwszy, a youtuberki nawet nie znam. Poczekam na recenzje o tej pozycji. ''Uratuj mnie'' też mnie zaciekawiło. Tym bardziej, że jest autorstwa Polki. Na żadną z tych premier nie czekam jednak jakoś nad wyraz szczególnie; jeśli będę robiła zakupy we wrześniu to raczej z książek, które z nowościami mają mało wspólnego. Na dzień dzisiejszy marzy mi się kompletna seria o Sherlocku i II tom serii ,,Klątwa'', a to wyniesie mnie w najlepszym przypadku ok. 150zł. Nie ma więc co mówić o kolejnych zakupach.

    Pozdrawiam, Wielopasja

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś świętego brzmi ciekawie, może się skuszę. pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka