piątek, 26 sierpnia 2016

Zagraniczne książki które chciałabym zobaczyć w Polsce

  Cześć i czołem ludziki! Wiem, że ostatnio bardzo dużo pojawia się podobnych postów, ale kurczę myślę, że za granicą jest tyle różnych książek, że warto przedstawiać ich jak najwięcej! Zapraszam :3

 Dorothy Must Die Danielle Paige

  Nigdy nie prosiłam o żadną z tych rzeczy. Nigdy nie prosiłam o bycie kimś w rodzaju bohatera.
  Ale kiedy twoje życie zostaje porwane przez tornado - zabierając ciebie ze sobą - nie masz wyboru tylko iść dalej, prawda?
  Oczywiście czytałam książki. Oglądałam filmy. Znam piosenkę o tęczy i małych, szczęśliwych, niebieskich ptaszkach. Ale nigdy nie spodziewałam się,  że Oz może tak wyglądać. Że może być miejscem, gdzie nie można ufać Dobrym Czarownicom, Złe Czarownice mogą być tymi dobrymi, zaś Skrzydlate Małpy mogą uważane za działające w rebeliach. Wciąż jest żółta dróżka - nawet ona się rozpada.
  Co się stało? Dorotka.
  Mówią, że znalazła drogę powrotną do Oz. Słyszałam też, że przejęła władzę, która uderzyła jej do głowy. Teraz nikt nie jest bezpieczny.
  Mam na imię Amy Gumm i jestem inną dziewczyną z Kanzas.
Zostałam rekrutowana do Rewolucyjnego Zakonu Zła (Revolutionary Order of the Wicked)Zostałam wytrenowana do walki.
  A teraz mam do wykonania misję.

Rebel Belle Rachel Hawkins


  Harper Price, niezrównana południowa piękność, urodziła się gotowa by zdobyć tiarę Królowej balu. Lecz po dziwnym biegu, podczas tańca ukazały się niesamowite zdolności Harper, a jej przyszłość zmieniła kierunek na naprawdę dziwny. Stała się Paladynką, czyli starożytnym opiekunem ze zwinnością, super siłą oraz śmiercionośnym instynktem bojowym.
  Kiedy jej życie już nie mogło być bardziej katastrofalnie szalone, Harper odkryła kogo zobowiązana jest chronić: David Stark, szkolny reporter, główny wątek mistycznej przepowiedni i prawdopodobnie najmniej lubiana przez Harper osoba. Ale sprawy się komplikują, gdy Harper zaczyna się w nim zakochiwać i odkrywa że los Davida jest tak ważny, że mógłby zniszczyć Ziemię.

Snow Like Ashes Sara RaaschDziewczyna ze złamanym sercem. Zacięty wojownik. Bohater w trakcie tworzenia.
  Szesnaście lat temu Królestwo Zimy (Kingdom of Winter) zostało podbite, a jego obywatele zniewoleni i pozostawieni bez magii oraz monarchii. Teraz jedyną nadzieją Zimianów (Winterians) na odzyskanie wolności jest ośmiu ocalałych, którym udało się uciec i którzy tylko czekali na okazję by odebrać magię Zimy i odbudować królestwo.
  Osierocona jako niemowlę w czasie klęski Królestwa, Meira przeżyła całe swoje życie jako uchodźca, podniesiona przez generała Zimianów. Trenowana by zostać wojownikiem i desperacko zakochana w swoim najlepszym przyjacielu oraz przyszłym królu, zrobi wszystko by pomóc swojemu królestwu odzyskać dawną potęgę.
  Toteż gdy zwiadowcy odkrywają położenie antycznego medalionu, który może przywrócić magię Królestwa Zimy, Meira postanawia wyruszyć po niego. Nareszcie zdobywa wieże, walczy z żołnierzami wroga i służy królestwu, tak jak zawsze chciała. Lecz misja nie idzie zgodnie z planem i Meira wkrótce odkrywa, że została pchnięta w świat złej magii i niebezpiecznej polityki i w końcu uświadamia sobie, że jej los nigdy nie zależał od niej.

Stitching Snow R. C. Levis


  Królewna Śnieżka zaginęła.
Jej rodzima planeta jest teraz skorumpowana i pełna przemocy, podczas gdy król Matthias i jego żona próbują ukarać porywaczy. Król nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać swoją ukochaną córkę - tylko czy ona w ogóle chce wrócić?
  Essie dorastała przyzwyczajona do zimna. Temperatura na planecie Thanda stale utrzymuje się poniżej zera, a ona wypełnia swój czas tworząc kody i wykonując naprawy dla siódemki lojalnych dronów, którzy zarządzają lokalną kopalnią.
  Kiedy tajemniczy młodzieniec o imieniu Dane ląduje (a raczej rozbija się) się obok jej domu, Essie zgadza się pomóc mu przy naprawie jego statku. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że przybycie pilota nie było przypadkowe i zostaje wciągnięta w samo serce wojny, gdzie będzie musiała zaryzykować wszystko, żeby jej uniknąć.
 Gdy ważą się losy galaktyki- i jej własne- Essie musi zadecydować, komu może zaufać w tej zaciętej walce o przetrwanie.

City Of Thousand Dolls


  Nisha została porzucona u bram miasta Tysiąca Lalek, gdy była jeszcze dzieckiem. Teraz ma szesnaście lat i mieszka w odizolowanej posiadłości, w której osierocone dziewczyny szkolą się na uzdrowicielki, muzyków, kurtyzany oraz, jeśli plotki nie kłamią, zabójczynie. 
  Nisha dobrze sobie radzi jako asystentka Matrony przytułku, jednak kiedy zaczyna się jej zakazany flirt z młodym, przystojnym kurierem z miasta i właśnie zaczyna wyobrażać sobie życie poza murami, dziewczyny wokół niej zaczynają znikać. Jedna po drugiej. 
  Zanim to ona zniknie jako następna, Nisha decyduje się na odkrycie sekretu śmierci dziewczyn. Jednak angażując się, naraża nie tylko swoją przyszłość w mieście Tysiąca Lalek, ale także swoje życie.

City of Savages Lee Kelly


  Minęły prawie dwa dziesięciolecia od wybuchu III Wojny Światowej, zaś Manhattan jest teraz obozem jenieckim dowodzonym przez rdzenną wyspiarkę Rolladin, która żelazną ręką rządzi ocalałymi. Dla Skyler Miller Manhattan jest klatką utrzymującą ją z dala od świata poza granicami miasta. Jednak dla młodszej siostry Sky, Phee, Obóz Jeniecki Central Park jest jedynym domem, jakiego kiedykolwiek pragnęła. 
  Gdy obcy przybywają do Parku, niosąc szokującą wiadomość, Sky i Phee odkrywają, że w Manhattanie – oraz ich własnej rodzinie – kryje się więcej, niż którakolwiek z nich sobie wyobrażała. Skoro niepokojące sekrety wyspy zaczynają wychodzić na jaw, Sky i Phee nie mają innego wyboru, jak tylko złamać zasady, by odkryć całą prawdę ich długo skrywanej historii.
   Kiedy ich poszukiwanie odpowiedzi przekształca się w wybuch przemocy, dziewczyny muszą uciec w głąb Manhattanu, gdzie pogoń za lepszą przyszłością zmusi je do konfrontacji z mroczną i szokującą przeszłością wyspy. 

The Distance Between Us Kasie West


  Siedemnastoletnia Caymen Meyers ze względu na swój własny eksperyment bada bogaczy i po latach obserwacji jest pewna jednej rzeczy - bogaci ludzie wydają pieniądze na zbędne rzeczy takie jak porcelanowe lalki, sprzedawane w sklepie jej matki. 
  Więc kiedy Xander Spence przychodzi do sklepu by wybrać lalkę dla swojej babci, Caymen wystarczy jedno spojrzenie, by stwierdzić, że on jest obrzydliwie bogaty. Oprócz tego, że jest czarujący i jako pierwszy rozumie jej sposób myślenia, dziewczyna jest na tyle mądra, by wiedzieć, że jego zainteresowanie nie będzie trwać zbyt długo. Istnieje jedna rzecz, której nauczyła ją mama, że bogacze mają słomiany zapał. Ale Xander wciąż wraca, chociaż ona próbuje go odstraszyć ze wszystkich sił. I pomimo swojego wielkiego przerażenia, zaczyna lubić jego towarzystwo. 
  Wie, że mama nie może się o tym dowiedzieć - nie zaakceptowałaby tego. Ona woli by Caymen spotykała się z lokalnym rockerem, który nie był wychowany przez pieniądze. Ale kiedy zainteresowanie i lojalność Xandera prawie przekonują Caymen, że pieniądze nie świadczą źle o osobie, dowiaduje się, że w ich związku odgrywają one o wiele większą rolę, niż jej się wydawało. I to, że Xander nie jest jedyną osobą, której powinna się obawiać. 

When My Heart Was Wicked 


  "Powinnam dalej być tą samą dziewczyną. Taką, którą cieszą złe wiadomości. Farbując włosy, wyobrażam sobie jak ciemność wnika w skórę i przepływa przez moje żyły. Ale to była stara wersja Lacy. Teraz, gdy rzucam zaklęcia, zawsze czynię dobro". 
  Szesnastoletnia Lacy uważa, że magia i nauka mogą ze sobą współpracować. Jako botanik potrafi wykorzystywać leczniczą moc roślin. A kiedy umiera jej ojciec, Lacy postanawia zostać z macochą w Chico, gdzie jej magia staje się dobra i uzdrawiająca. Obawia się ciemności, niszczącej wszystko, co jasne i życzliwe, którą wydobywa z niej Cheyenne, jej prawdziwa matka. 
  Jeszcze nigdy Cheyenne nie oddaliła się tak daleko, na tak długo od swojej córki. Piękna, czarująca, ale niestała w uczuciach kobieta, której nic, nawet czarna magia nie powstrzyma przed odzyskaniem kontroli nad sercem jej dziecka. Zmusza dziewczynę do wspólnego mieszkania w Sacramento i nie mija wiele czasu, gdy pojawia się "stara" Lacy. 
  Nastolatka próbując przetrwać traumatyczny powrót matki, staje twarzą w twarz wobec trudnego wyboru. Czy wykorzysta moc do zemsty i zatraci się w ciemności na zawsze? A może odnajdzie w sobie siłę, by wybrać światło?

Okay to tyle na dzisiaj, co uważacie o tym poście? Jesteście zainteresowani którąś pozycją? Komentarze mile widziane! 

Do zobaczyska!
*Just Mary*

4 komentarze :

 1. Bardzo zaciekawiła mnie książka 'The Distance Between Us', ale to chyba tylko przez autorkę, bo ostatnio czytałam 'Chłopaka na zastępstwo' właśnie tej autorki i ta książka była świetna! :D
  Kochana, świetny post! Czekam na więcej :*

  Pozdrawiam cię z całego serduszka i zapraszam do zadawania pytań w poście 'Q&A, czyli ZAPYTAJ MNIE O COŚ!' :)
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!💖
   Pewno, że wpadnę🐞

   Usuń
 2. Okładka "When My Heart Was Wicked" jest taka piękna! Czekam na prawie wszystkie wymienione przez Ciebie - w szczególności "Snow Like Ashes" oraz "City of Savages" :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaję, że okładka śliczna, natomiast jeśli miałabym wybrać na co najbardziej czekam, to byłaby to "Dorothy Must Die", "Snow Like Ashes" oraz "City of a Thousand Dolls" :33

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka