poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Top10 #02 czyli moje ulubione serie

Cześć i czołem wszystkim!
  Dzisiaj Top10, a o czym? To chyba można wywnioskować z tytułu ;)
 Nie przedłużając, zaczynamy!

 * * *

Miejsce 10. Powrót do czasów Egipskich czyli Kroniki Rodu Kane od Ricka Riordana.

  
   Głównymi bohaterami jest rodzeństwo- Sadie i Carter Kane. Po śmierci ich mamy zostało rozdzielone. Carter zaczął podróżować z ojcem, natomiast Sadie zamieszkała z dziadkami od strony mamy. Rodzina tak naprawdę spotykała się tylko w jeden dzień roku- przeddzień Bożego Narodzenia.
  Ostatniego razu, poszli razem do Muzeum Brytyjskiego, ale coś poszło nie tak i ich ojciec zaginął. 
  
  Powiem tak, książka naprawdę bardzo ciekawa i szybko się ją czyta. Mnóstwo zwrotów akcji, ciekawe postacie i jak to z panem Riordanem bywa, zadanie do wykonania w określonym terminie. Jednym słowem kupa dobrej zabawy.Miejsce 9. Prawdziwe zawirowanie między Tessą, a Hardinem, inaczej mówiąc After od Anny Todd. Tessa - mądra dziewczyna, która jest w bezpiecznym związku i idzie na studia tylko aby zdobyć wykształcenie. Zmienia się to jednak, gdy poznaje swoją nową współlokatorkę Steph i jej kumpla Hardina. 

Hardin - silny, przystojny, pokryty tatuażami. Ale co jeśli to tylko skorupa? Jedyną osobą, która może sprawić, aby chłopak się zmienił, jest Tessa. Ale czy na pewno może jej się to udać? Zwłaszcza gdy dowiaduje się prawdy najgorszej z możliwych?

Od razu mówię sama napisałam ten opis :D Jestem z siebie dumna. Chyba nic więcej nie muszę mówić i nie, nie powiem, co to za sekret skrywa Hardin, bo nie jestem jak Jukiia i nie spojleruję. Miejsce 8. Walka o koronę i przystojnego księcia Maxona, Rywaki Kierry Cass.  America Singer jest piątką. Według niej to wcale nie jest złe i jedyne czego by chciała, to poślubić swojego ukochanego Aspena, tylko, że on jest szóstką. Chłopak jest jednym z wielu powodów, dlaczego Mer nie chce wziąć udziału w Selekcji. Ale gdy Aspen zrywa z nią przez błahostkę, możliwe, że zamek to jedyne miejsce gdzie może się przed nim ukryć. 
  Z początku nie chciała brać w tym udziału, ale może Maxon jednak jest tego warty?

  Tego się dowiecie tylko jak przeczytacie serię Rywalek. No chyba, że Zuzia Wam zaspojleruje.
  


 Miejsce 7. Jest tylko jedne miejsce gdzie dorośli potrafią zniknąć, jest nim seria Gone Zniknęli Michaela Granta.

W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi.

  Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności – niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce – które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować.
  Witaj w nowym, przerażającym świecie, gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą…
  Czas ucieka. 
W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz...
 Wybaczcie, że nie napisałam, swojego opisu, ale autorzy tego wyjęli mi go z ust.


Miejsce 6. Powrót do XX wieku, czyli Ania z Zielonego Wzgórza.


  Chyba każdy zna historię małej, rudowłosej sieroty, Ani Shirley. No to chyba nie muszę nic o tym mówić.


Miejsce 5. Szkoła dla niesamowitych uczniów, inaczej Akademia Mitu Jennifer Estep.


 Gwen Frost posiada wyjątkowy dar, A mianowicie psychometrię. Tak wiem, fajna nazwa,ale moc jest fajna, za pomocą jednego dotyku potrafi dowiedzieć się wszystkiego o przedmiocie lub człowieku. Oczywiście Gwen nie uważa tego za fajne, wolałaby mieć niesamowitą siłę jak walkirie albo super szybkość, niczym amazonka,Wtedy mogłaby się czuć jak jedna z tych postaci z komiksów, które tak uwielbia. Ale niestety, jest tylko zwykłą cyganką. TĄ cyganką, która zarabia kasę szukając zagubionych staników, książek albo innych bardzo cennych przedmiotów. Ale może jej dar może służyć do czegoś innego? Przeczytajcie, a się dowiecie.

  Nigdzie indziej nie znajdziecie takich opisów!


Miejsce 4. Witamy w Hogwarcie! Harry Potter i J.K. Rowling. 


  Myślę, że ta seria książek jest tak dobrze znana jak Ania z Zielonego Wzgórza i nie trzeba o niej nic mówić.


Miejsce 3. Przebudzenie Gai i Olimpijscy Herosi od Ricka Riordana. Przepowiednia siedmiorga została wygłoszona , ale niestety sprawdza się szybciej niż wszyscy myśleli. Jason nagle pojawia się w autobusie obok swoich najlepszych przyjaciół Leo i Piper, ale ich kompletnie nie pamięta. Razem muszą wyruszyć na misję, ale Piper też ma swoją tajemnicę i boi się, że może ona wyjść na jaw. A to tylko początek przygód wielkiej siódemki.Miejsce 2. W pogoni za białym królikiem, czyli Kroniki Białego Królika Geny Showalter.


  Pisałam recenzję o pierwszej części więc, jeśli zaciekawiły was te okładki, bądź tytuł, to zapraszam do przeczytania!


Miejsce 1. Kronos powstaje i tylko Percy Jackson  i Bogowie Olimpijscy potrafią go pokonać.

Na pewno w przyszłości zrecenzuję!


 Nie będę teraz opowiadać o nim bo się zbyt podekscytuję, zostawię to na przyszłość. Mam nadzieję, że każdy z Was ma chociaż oględne wiadomości o tej serii.

                         

                                                                                * * *

No i proszę! Doszliśmy do końca tej strasznie długiej listy, mam nadzieję,że choć trochę Was zaciekawiłam do przeczytania niektórych pozycji.


Do następnego razu!

*Just Mary*


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka